Whatsapp Whatsapp

Blog / Haberler

Kayısı Çekirdeğinin Faydaları

20 - MART - 2019

Kayısı çekirdeği yağı, Ahmet Maranki İbrahim Saraçoğlu, Ender saraçoğlu ve Suna Dumankaya tarafından tavsiye edilen ve cilde faydaları olan bir bitkisel yağdır. Kayısı çekirdeğindeki bitkisel yağların damıtılmasından elde edilen kayisı çekirdeği yağı, özellikle cilt yaşlanmaları, cilt lekeleri ve cilt kırışıklıkları gibi cilt sorunlarına iyi gelmektedir. Kayısı çekirdeği değişik vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengindir. Kayısı yağında A, D, E, K vitaminleri bulunur. Özellikle A vitamini cildi gençleştirici ve cilt kırışıklığı ve lekelerini yok edici özelliklere sahiptir. Sivilceler nasıl geçer sorusunun cevaplarından birisi de Kayısı yağı çekirdeği kullanmaktır. kalsiyum, Magnezyum ve Selenyum gibi mineraller ve iz elementler bakımından da zengin bir sihirli iksir olan Kayısı çekirdeği yağı, özellikle kuru ciltlere iyi gelmekte ve kuru ciltli kişilerde görülen cilt yıpranmalarını engellemektedir. Haftada 2 kez cilt kırışıklıkları olan bölgelere uygulanan kayısı çekirdeği yağı cildi gençleştirir.

Kayısı çekirdeği yağı aynı zamanda selülitli bölgelere uygulanırsa bölgesel zayıflama ve incelme çabalarınızda da faydalı olur. Kayısı çekirdeği yağının zayıflamaya doğrudan etkisi olmasa da selülit hücrelerini eritmekte ve selülite bitkisel çözüm olarak öne çıkmaktadır.

kaysı çekirdeği yağının faydaları bunlarla bitmez. Kayısı çekirdeğin faydaları arasında selülit tedavisi de yer almaktadır. Eczanelerde ve aktarlarda kayısı esansı olarak ta sorarak temin edebileceğiniz kayısı çekirdeği yağı faydaları çok olan ama hiç bir yan etkisi zararı olmayan bir bitkisel tedavi solüsyonudur. kaysı çekirdeği nin bazı kimyasal işlemlerle yağının damıtılmasından elde edilen yağın şişelenmesinden ibarettir.

Kayısı yağı aynı zamanda kalsiyum, magnezyum, karotin ve betakaroten maddelerini içeriyor. Kayısı yağı yaşlanmayla ortaya çıkan kırışıklıkları azaltıyor.

Kayısı çekirdeği yağı nasıl v nerelerde kullanılır? Cildin doğal güzelliği için haftada bir gün, kuru ciltlerde ise günde bir defa deriye kayısı yağı sürülmesini tavsiye ediyoruz. Kayısı Çekirdeği Yağının Faydaları, Yararları, Zararları ve Yan Etkisi Hakkındaki Bilgiler.

Kayısı Yağının Faydaları, Cilde Faydaları Nelerdir Kayısı meyvesinin ve çekirdeğinin yağı birçok problem için çare oldu.Kayısı yiyerek içerden bir etkileşim sağlarken,çekirdeğinin yağı ile de dışardan teninizi iyileştirmeye ve canlandırmaya yardımcı olacaktır.Bu doğal bakım meyvesi tüm ciltler için bir mucize kaynağı…

Tüm yaşlara uygun olan kayısı yağını daha çok orta yaş grubundaki bayanlar tercih ediyor.Kırışıklıklara iyi gelen bu yağ derinin yumuşamasını ve kırışık bölgelerin daha hafif görünmesini sağlıyor.Ciddi bir hücre yenilemeözelliğine sahip olması cildin canlılığını kazanmasına yardımcı oluyor.Akneli ciltlerde de rahatlıkla kullanılan yağ,A vitamini içerdiğinden aknelerin temizlenmesine ve sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlıyor.

İçerisinde bulunan magnezyum,kalsiyum,karotin ve betakarotan yaşlanmayla ortaya çıkan kırışıklıkları azaltıyor.Cildin doğal güzelliğini ortaya çıkarmak için,yağlı ciltlerde haftada 1 kez uygulayın.Kuru ciltlerde ise günde 1 defa olmak kaydıyla cilde iyice yedirerek uygulanması gerekiyor.Fakat günlük kullanımda abartılmaması gerekiyor.Parmağın ucuyla yağa bandırıp tamponlar halinde yüze uygulayıp sora yedirilmesi gerekiyor.

Kayısı yağı almaya karar verdiğinizde soğuk pres üretim tekniği kullanılarak üretilmesine dikkat edin.Çünkü kayısı yağı hiç bir sıcak işlem görmeden yüksek basınç altında ezilerek yağı çıkarıldığı için içerisindeki önemli vitaminleri kaybetmiyor. Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise kesinlikle kayısı yağını sürdükten sonra güneşeçıkmamanız.Akşamları yatmadan önce temizlediğiniz cildinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Kayısı Yemenin Faydaları Yemeklerden sonra yenildiği zaman sindirime yardımcı olan yaş kayısı biraz fazla alınınca ishala yol açar . Bu yanıyla kayısı kabızlığa karşı önemli bir ilaç görevi yapar. Güneşte kurutulmuş aşı kayısı (kabuk) süt ile kaynatılarak yatarken içilirse, çoğu zaman, kesin sonuç alınır. Kayısı kurutma ve diğer işlemleri de çok yakında bloğumda resimli olarak yayınlayacağım. Bizim köylüler bu işden para kazanıyorlar.

Güzel bir cilt ve saça olumlu faydası vardır. Cilt güzelliği için birebirdir. Yanınızda kayısı bulundurun, çünkü böylece açlıktan kan şekeriniz düştüğünde kayısı yersiniz. Kanserin önlenmesine yardım eder.

MALATYA TEKNİK SERVİSİM MENU
Malatya Beyaz Eşya, Kombi Klima Servisi
+90 422 322 6020